“Avropa Tolerantlıq Festivalı” mövzusunda elan edilmiş müsabiqənin qalibləri mükafatlandırıldı. Avropa İttifaqının Azərbaycandakı Nümayəndəliyi bu tədbirini Bakı Marionet teatrının aynabənd mərtəbəsində keçirmişdi.
https://azertag.az/xeber/Avropa_Ittifaqinin_olkemizdeki_numayendeliyinin_elan_etdiyi_musabiqenin_qalibleri_mukafatlandirilib-1127937
4 oktyabr 2017
“İçərişəhər” İdarəsinin təşkilatçılığı ilə ilk dəfə ICMAH-ın (Arxeologiya və Tarix Kolleksiyalarının və Muzeylərinin Beynəlxalq Komitəsi) illik konfransı Azərbaycanda keçirilmişdir. Dünyanın 15 ölkəsini təmsil edən konfrans iştirakçıları oktyabrın 4-də Bakı Marionet teatrına gəlmişdilər. Qonaqlar “Leyli və Məcnun” tamaşasına baxıb, tamaşadan sonra isə teatrın mənzərəli aynabəndində bu münasibətlə qurulmuş ziyafətdə iştirak etdilər.
https://www.facebook.com/azerbmim/photos/pcb.1900539793296188/1900539709962863/?type=3&theater http://medeniyyet.az/page/news/40936/Muzeyler-kolleksiyalar-ve-senaye-irsi.html
20 aprel 2017
Aprelin 20-də Azərbaycan Dövlət İncəsənət Universitetinin bir qrup müəllim və teatrşünaslıq üzrə təhsil alan tələbələri Bakı Marionet Teatrını ziyarət etdilər. Qonaqlar "Leyli və Məcnun" tamaşasını seyr etdikdən sonra, müzakirə və fikir mübadiləsi keçirdilər. Tədbirə qatılan gənc amerikalı kuklaçılar isə öz peşə təcrübələri haqqında tədbir iştirakçılarına danışaraq, maraqlı məruzə ilə çıxış etdilər.