Sentyabrın 29-da Nəsimi – şeir, incəsənət və mənəviyyat Festivalı çərçivəsində Bakı Marionet Teatrında “Urban Nomad Mixes” poeziya tamaşası nümayiş etdirilib. Tədbirdə Avstriya, Azərbaycan, Niderland, Hindistan, İran, Filippin, Sudan və Suriyadan olan şairlər iştirak ediblər.
https://azertag.az/xeber/1199446
Nəsimi – şeir, sənət və mənəviyyat Festivalı çərçivəsində sentyabrın 28-də Heydər Əliyev Mərkəzində açılan “Hürufilik: incəsənət və identiklik” sərgisində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Barcil İncəsənət Fondunun kolleksiyasından 30-dan çox rəngkarlıq, heykəltəraşlıq və qrafika nümunələri nümayiş olunur. Burada Bakı Marionet Teatrının direktoru və bədii rəhbəri Tərlan Qorçunun da müasir xəttatlıq əsərləri təqdim olunur.
https://azertag.az/xeber/Heyder_Aliyev_Merkezinde_Nesimi___seir_senet_ve_meneviyyat_Festivali_cherchivesinde_sergiler_achilib-1199324
23 sentyabr 2018
Yazda öz otuzilliyini qeyd etmiş Bakı Marionet Teatrı sentyabrın 23-də Üzeyir Hacıbəyli X Beynəlxalq Musiqi Festivalı çərçivəsində çıxış etmişdir. Rejissor T.Qorçunun quruluşunda bir çox ölkənin tamaşaçılarını valeh etmiş əfsanəvi “Arşın mal alan” həmin gün ilk dəfə Bakı Marionet Teatrının yeni binasında nümayiş etdirildi.